evlilik kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Evlilik hazırlığı yapan çiftler için devlet destekli evlilik kredisi geldi. İhtiyaçların karşılanması için devlet yeni evlenecek olanlara çeşitli imkanlar sunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının önderliğinde devlet destekli evlilik kredisi çalışmaları sonuçlandı. Evlenmeyi düşünen gençlere maddi destek sağlanması için evlilik kredisi sunulacak.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı evlilik kredisinde şartlar dahilinde faizsiz kredi sunacak.

– Evlenecek çiftlerin yaş aralığı 18-24 arasında olmalı.
– Türk ceza kanununa göre ağır suçlardan herhangi birini işlemiş olmamalı.
– Maddi imkansızlıklardan dolayı evlenemeyen.

Yukarıdaki kriterleri sağlamış olan bay ve bayanlar faydalanabilecek. Evlilik kredisinde sıfır faiz ihtiyaca göre belirlenmiş olacaktır. Türk vatandaşlarına faizsiz 1 yıl geri ödemeksizin 10.000 TL evlilik kredisi devlet tarafından verilmektedir. Kredinin ödeme zamanı 4 yıl ile sınırlandırılmış olmaktadır. Evlenip ilk yıl çocuk sahibi olanlara ekstradan 1 yıl daha tanınacak.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Devlet destekli evlilik kredisi almak için üniversite mezunu olan vatandaşlara 26 yaşına kadar uzatılmıştır. Yetim ve devlet kurumlarında kalan birisi geri ödemesi ek olarak 2 yıl daha uzatılacak.

Kredi alacak olan kişiler bankaların şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Bakanlık kredinin bankalar tarafından sağlanacağı, belirtilen şartlar altında gerekli işlemler yapılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın